  • Bomar Inspect Hatch 18-1/2X20-3/16 G8161822
Marine parts, fast fulfillment, real support
✓ Fast shipping ✓ Fitment help ✓ Secure checkout
Brand:
Part Number:
49-G8161822
Earn $6.11 in PBS Store Credit
Get back on the water faster — ships next business day.
Trusted by boat owners & marine techs
Real OEM parts, fast shipping, and support from a Mercury Platinum Dealer.
✓ Best Price ✓ Fast Fulfillment ✓ Trusted Fitment ✓ Real Support
✓ 17,500+ verified 5-star reviews
Description
View AllClose
Warranty Information
View AllClose
Specs
UPC:
49-G8161822
MPN:
G8161822
ID:
14" x 16"